راهنمای تور کارشان | راهنمای سفر به کاشان 

راهنمای تور کاشان میتواند سفری بسیار عالی به شهر گلاب و خانه های تاریخ را برای شما رقم بزند

جاذبه های گردشکری کاشان :

کاشان شهر خانه های تاریخی است هرچه بگوییم ، هرچه بگردید بازهم خانه ها و عمارت های بسار زیبایی مانده است که هنوز آنها را ندیده اید .
از میان این همه خانه زیبا دوست داشتنی ترین هایشان که اگر نبینیدشان قطعا اتفاق مهمی را از دست داده اید را به شما معرفی میکنیم.

 • خانه تاریخی طباطبایی ها :
  خانه تاربخی طباطبایی ها را عروس خانه های تاریخی مینامند با قدم گذاشتن به این عمارت تاریخی شما هم این حرف را تایید خواهد کرد ارسی هایی که عقل از سرتان خواهد ربود ....
  خانه طباطبایی ها متعلق به قرن 13م است .
  برای بازدید از این عمارت زیبا از ساعت 8 تا 18 مراجعه کنید.
   
 • باغ فین 
  باغ فین را که همه کم و بیش میشناسند که تنها قسمت بدش قتلگاه امیرکبیر بودن این عمارت سات وگرنه باغ و عمارت وآن حمام تور در تو همگی راب اید دید و حض برد.
  برای بازدید از این باغ نیز میتوایند از ساعت 8:30 الی 19 مراجعه کنید.
   
 • خانه تاریخی عباسیان :
  خانه ای بسیار زیبا با معماری منحصر به فرد که مایه فخر معماری ایرانی است خانه که به سیک گودال باغچه ساخته شده است ( یعنی نسبت به سطح کوچه پایین تر است تا هم دسترسی به قنات راحت تر باشد و هم خاک اطراف عایق گرما و. سرمایش باشد ) کاشی ها و پنجره های رنگی این عمارت را از دست ندهید.
  بریا بازدید از این عمارت از ساعت 8 تا 18 مراجعه کنید ، روزهای دوشنبه این عمارت تعطیل است.
   
 • بازار کاشان 
  این را به عنوان یک نصیحت دوستانه گردشگرانه به شما میگویم که به هر شهری رفتید از بازار سنتی آن شهر ساده عبور نکنید و حتما آن را ببینید چه چیزی جذاب تر از یک بازار تاریخ که حرف ها برای گفتن دارد.
  بازار کاشان با طاق ها و گنبد های بسیار زیبایش یکی از باشکوه ترین بازارهای ایران است  برای سوغات سریع به یان بازار بزنید تا هم خریدی کرده باشید هم از این همه ذوق و زیبایی به وجد بیایید.

مطالب مشابه : راهنمای تور استانبول  - راهنمای تور گرجستان - راهنمای تور یونان

در تور کاشان کجا اقامت کنیم 

اگر خودتان به کاشان بروید هزینه هتل یا هر اقامتگاه دیگری که بروید گرانتر است اما اگر با تور کاشان بروید هزینه ها کاهش پیدا میکند.
هتل های تاریخی و گران : فکر نمیکنم اقامتگاهی ایده آل تر و بهتر از هتل سرای عامری ها پیدا کنید . بعد از هتل سرای عامری ها هتل مهینستان راهب کاشان، هتل سنتی منوچهری و هتل نگارستان کاشان هتلهای خوب دیگری هستند که میتوانید تجربه شان کنید.
هتل های تاریخی با قیمت مناسب :بوم گردی خانه صفا، مجتمع اقامتی خانه تاریخی نگین، هتل سنتی خانه دوست، هتل سرای درب باغ و اقامتگاه بوم گردی صالح  

در تور کاشان کجا غذا بخوریم :

کافه ها و رستوان های خوب کاشان کدامند ؟
غذاهای محلی کاشان کدامند :  لوبیا سفید، شفته(قیمه ریزه)، کوفته چغندر، یتیمچه و چلو دیزی 

 • رستوران های خوب کاشان : رز هاوس، باغ مظفر، خانه سنتی منوچهری ها، نایب  

کاشان شهر گلاب است و به عرقیجاتش مشهور است :  عرق نعناع، عرق گل محمدی (گلاب)، عرق بیدمشک، عرق دارچین را حتما امتحان کنید.

 • کافه های خوب کاشان : کافه شاهنشین، کافه نیمکت ،  کافه کلاف 

سوغات کاشان 

از سفر به کاشان چه سوغاتی بخریم ؟ 

 • سوغات خوشمزه کاشان : کوچه، ارده، شیره، عرقیات، پشمک و ....