تور دبی ستاره پر زرق و برق خاورمیانه

یکی از کشورهایی که همواره برای ما ایرانی ها کشوری مناسب برای مسافرت تلقی می شود امارات متحده عربی است که فاصله کمی با مرزهای ایران دارد. دبی که یکی از مقاصد گردشگری مناسب است و بهترین و بزرگترین ساخت و سازهای مدرن و امکانات میزبان تعداد کثیری از توریست ها می باشد شهری با بهترین خلاقیت ها و منحصر به فرد ترین ایده ها.

تور دبی

پیشنهاد من به همه ی خوانندگان عزیز اینه که برای مسافرت سعی کنند که از ووچرها استفاده کنند. خرید کتاب ووچرها چندان به صرفه نیست و سعی کنید تعدادی که نیاز دارید خریداری کنید. پیشنهاد من برای خرید سایت Entertainer است.

تورامارات

روز اول سفر ما به این شکل آغاز شد که با پرواز قشم ایر که بسیار خوب و راضی کننده بود عازم شدیم و زمان دو ساعته ی پرواز خیلی زود سپری شد. فرودگاه شهر دبی به محض ورود خود نمایی می کند و فرودگاهی بسیار مدرن و پیشرفته است. ترافیک مسیر مقداری آزار دهنده است ولی آرامش رانندگان تعجب بر انگیز است. برای اقامت هتل کوچکی در منطقه دیره رزرو کرده بودیم. هتل صدف که دسترسی مناسبی به نواحی مختلف دبی دارد و به ایستگاه مترو هم نزدیک است کارکنان بسیار مهمان نوازی نیز داشت. هتل ناهار و صبحانه را ارائه میداد و جزو خدمات هتل به حساب می آمد و تا اتاق هایمان حاضر شد به رستوران رفته و ناهار خوردیم. کیفیت غذا خوب و راضی کننده بود.

تور دبی امارات

اتاق های هتل نیز بسیار مناسب بودند و انواع امکانات در آنها وجود داشت. نکته ای که برایمان عجیب بود نبود اینترنت رایگان در هتل و گرانی اینترنت بود که باید با دریافت کارت هایی که هر کدام تقریبا پنج هزار تومان برای یک ساعت آب می خورد کنار می آمدیم. روز اول را برای بازدید شهر دبی اختصاص داده بودیم و با یکی از تورهای هتل که از قبل و با دقت انتخاب کرده بودیم عازم شهر دبی شدیم. اکثر مسافرای تور به جز یه زوج هندی ایرانی بودن. لیدر تور اطلاعات جالبی در مورد شهر دوبی و موارد مختلف به ما می داد هر چند کمی لهجه عربی داشت ولی ما راضی بودیم. اولین جایی که رفتیم قصر امیر دبی بود. قصری با شکوه و با عظمت. البته قسمت ناخوشایند این بود که از داخل نمیشد دیدن کرد و فقط از بیرون میشد جلوه های ابهت آن را دید. طاووس های فراوانی نیز در آنجا وجود داشتند که بر زیبایی های قصر می افزودند. مقصد بعدی برج العرب بود که به شکل یک دولفین بزرگ ساخته شده بود از آنجا مدینه الجمیرا که با الهام از شهر ونیز ساخته شده است رفتیم. فضا به صورت خاصی دلنشین بود و یکبار دیدن آن بسیار کم بود و متاسفانه فرصت دیگری برای بازگشتن به آنجا پیدا نکردیم.

تور امارات لحظه آخری

 مکان بعدی هتل کاخ بود. هتلی که مقصد سیاستمداران کشورهای مختلف است و در محوطه ی آن ماشین های مدل بالایی نیز پارک شده بود که توجه ها را جلب می کرد. مقصد بعدی بسیار عجیب تر بود.جزیره پالم جمیرا جزیره ای که با شاهکار انسانی و به صورت مصنوعی در دریا ایجاد شده بود. در آن جزیره عجیب برج های بلند و جالب و ویلاهایی با معماری خاص عربی وجود داشت که مسلماً بسیار گران قیمت بودند و به گفته ی لیدر تور اکثر شخصیت های مهم در آنجا ویلا داشتند. در این جزیره هتل های مشهوری نظیر هتل آتلانتیس نیز وجود داشت و پس از دیدن این همه ساختمان زیبا وقت آن بود که مقداری هم در ساحل زیبای جزیره قدم بزنیم.

تور دبی لحظه آخری

مرکز خرید اوت لت و سپس ابن بطوطه هم تجربه مناسبی بودند. علی الخصوص مرکز خرید ابن بطوطه با طراحی منحصر به فرد و زیبایش که ترکیبی از معماری های کشورهای مختلف و یکی از بزرگترین مراکز خرید جهان است. جالب تر اینکه یکی از قسمت های این مرکز خرید شبیه به بازار های اصفهان ساخته شده بود. البته در ادامه به دبی ماله بزرگترین مرکز خرید دنیا نیز سری زدیم و از برج خلیفه دیدن کردیم. برجی که بلندترین سازه ی دنیاست و بسیار شگفت انگیز. عصر ها برج خلیفه رقص آبنما و پخش موسیقی داره که تجربه ش برای ما بسیار هیجان انگیز بود و پیشنهاد می کنم که در سفر به دبی این قسمت برج رو از دست ندید.

تور دبی امارات

برنامه شب هم که جزء برنامه های تور بود صرف شام در رستوران دانیال بود که یک رستوران ایرانی و سلف سرویس بود. غذا بسیار لذیذ و با کیفیت بود و ما واقعا تعجب کردیم زمانی که قیمت رستوران رو جویا شدیم و فهمیدیم نهایتا نفری هفتاد هزار تومان میشه و این قیمت در مقایسه با خیلی از رستوران های ایران نیز کمتر بود. بعد از صرف سام به هتل برگشتیم و مشغول استراحت و خواب شدیم. صبح بعد از بیدار شدن به رستوران هتل رفتیم و از غذاهای متنوع و سرد و گرم آن که به عنوان صبحانه ارائه می شد بسیار لذت بردیم. تصمیم گرفتیم بعد از صبحانه با تور دو ساعته هتل به مراکز خرید بریم و سوغاتی هایی که مد نظر داشتیم رو تهیه کنیم.

تور نوروزی امارات

بعد از اتمام خرید و برگشت به هتل منتظر شدیم که تور سافاری صحرا بیاد. تور با یک ماشین لندکروز اومد دنبالمون و یک مادر و دختر انگلیسی هم در آن بودند که با هم صحبت شدن با آنها فهمیدیم آنها هم از دبی بسیار خوششان آمده است. بعد از طی مسافتی از برج های بلند دور شدیم و به محلی رسیدیم که ماشین های دیگر آن تور نیز در آنجا منتظر بودند. برنامه راس ساعت خاصی شروع شد و به صورت منظمی همه ی ماشین ها با هم شروع کردند به سرازیر شدن از شیب ها و حرکات نمایشی که هم دلهره آور بود و هم بسیار لذت بخش. تور بعد از این قسمت ما رو به کمپی برد که در آنجا انواع امکانات فراهم بود. امکاناتی مانند شتر برای سواری و حنا گرفتن دستان و خوردنی ها و خلاصه خیلی جالب بود. شام هم در یکی از همین غرفه ها چیده شده بود و بسیار با کیفیت و متنوع بود.

تور نوروز 96 امارات

برنامه روز سوممون رفتن به پارک آبی وایلد وادی بود که به واقع هیجان انگیز و جذاب بود. قسمتهای غافلگیر کننده و بعضاً ترسناک زیادی در این پارک آبی وجود دارد که واقعا لذت بخش است و میتوانید کلی از انرژیتان را تخلیه کنید. علاوه بر جذابیت های پارک محیط و معماری این پارک آبی مورد دیگری است که واقعا آدم را غافلگیر می کند. در نهایت بعد از اینکه حسابی از پارک آبی لذت بردیم به سمت مرکز خرید امارات مال رفتیم و در آنجا سری به پیست اسکی مصنوعی امارات که در این مرکز خرید واقع شده است زدیم. دیدن آدم هایی که از سرما میلرزیدن در حالی که بیرون هوا به شدت گرم بود جالب به نظر می رسید.

تور نوروز 96 دبی

در مسیر بازگشت از تور جدا شدیم و در سطح شهر به کشف قسمت های عجیب و غرب پرداختیم. روز سوم سفرمون تموم شد رفتیم هتل که بعد از یه خواب حسابی سر حال فردا رو شروع کنیم. برنامه روز چهارم سفرمون رفتن به ابوظبی بود. جزیره یاس و سرزمین فراری که خیلی تعریفش رو شنیده بودیم. ما برای رفتن به ابوظبی از اتوبوس استفاده کردیم که تورهای ایرانی و تاکسی هم گزینه های دیگه ای بودن. فاصله ابوظبی از دبی تقریبا دو ساعت بود. از ابوظبی تاکسی گرفتیم و حدود نیم ساعت بعد رسیدیم به سرزمین فراری. مجموعه ای با شهر بازی و سینما که بسیار لوکس است و به معرفی محصولات شرکت ایتالیایی فراری میپردازه. هیجان و آرامشی متداوم در این مجموعه وجود داشت که بسیار لذت بخش بود. از سینماهای چند بعدی تا مسابقات و کلی سورپرایز دیگه.

تور نوروز 96 امارات

 واقعا هر چقدر بخوام از این مجموعه تعریف کنم بازم نمیتونم بگم چقدر لذت بخش و مهیج و غیر قابل تصور بود. در قسمت خروجی مجموعه تعداد زیادی رستوران با ملیت های مختلف وجود داست که ما اونجا توقف کردیم و بعد صرف ناهار با یه تاکسی به دبی برگشتیم. روز آخر سفرمون هم که وقت زیادی نداشتیم و بعد از تحویل دادن اتاقمون به فرودگاه رفتیم و بعد از کلی معطلی بالاخره سوار هواپیما شدیم و برگشتیم. سفر به دبی رو به همه توصیه می کنم. واقعا جذاب و دیدنی بود.

تورامارات متحده عربی